Ar reikia maitinti gyvūną specializuotu maistu

Gyvūnų, kaip ir žmonių, maistas turi būti tinkamai subalansuotas, atsižvelgiant į  veislę, svorį, amžių, gyvenimo būdą bei specialiuosius poreikius.  Vienų gyvūnų virškinimo sistema yra silpna, kiti geriausia jaučiasi ėsdami daug mėsos ar daržovių, treti – mėgsta viską. Tik konkrečiam gyvūnui parinktas visavertis maistas gali užtikrinti jam gerą savijautą, sveikatą ir ilgą amžių. Todėl nėra universalaus, visiems gyvūnams tinkamo maitinimo būdo.

Gyvūnų maistasBendrai gyvūnų maisto pasiūla siekia 2000 prekių. Tarp jų populiariausi sausi daviniai ir konservai. Tačiau šiandien pastebimas augantis susidomėjimas aukštos kokybės gyvūnų maistu. Kokybiško gyvūnų maisto kategorijai priskiriamas specializuotas maistas. Taigi, pasiaiškinkime, ar reikia maitinti gyvūną specializuotu maistu?

Koks gyvūnų maistas yra specializuotas?

Specializuotas gyvūnų maistas – kokybiškas gyvūnų maistas, užtikrinantis visavertę gyvūno  mitybą, atsižvelgiant į jo specifinius poreikius. Šis gyvūnų ėdalas skirstomas pagal gyvūnų tipus (kastruotiems, linkusiems į alergijas), pagal amžių, veislę ir pan. Tai leidžia parinkti tokį maistą konkrečiam gyvūnui, kuris užtikrins jo specifinių poreikių tenkinimą.

Specializuoto gyvūnų maisto ypatumai

Vartotojai pradeda suprasti, kad prekybos centruose pardavinėjamas pigus gyvūnų maistas yra nekokybiškas. Gyvūnų mitybos specialistų teigimu, prastos kokybės gyvūnų maistas pasižymi skurdžia sudėtimi, yra sunkiai virškinamas ir gadina gyvūno virškinimo sistemą. Reikia kelerių metų, kad pastebėtum gyvūną užpuolusias ligas, kurias lemia netinkamas maitinimas.

Specializuoto maisto gamintojai yra sukūrę gyvūnų maistą tinkamą esant įvairiausiems negalavimams  – tai alergijos, sąnarių, širdies, inkstų ligos, šlapimo ar virškinimo sistemos problemos. Pagal amžiaus grupes, galima įsigyti ėdalo augantiems gyvūnams, suaugusiems, senyviems. Taip pat specializuotas maistas gali būti pritaikomas atskirų gyvūnų veislių ypatumams.

Maisto asortimentas leis išsirinkti tinkamą ėdalą pagal gyvūno amžių, veislę, aktyvumą, sveikatos problemas.  Be to, pasirinkę aukštesnės energetinės vertės maistą, jo augintiniui sumaitinsite mažiau. Todėl neverta rizikuoti gyvūno sveikata ir į klausimą, ar reikia maitinti gyvūną specializuotu maistu, atsakyti tvirtu „taip“.

Taigi, maitinti gyvūną specializuotu maistu patartina. Tokį maistą reikia pasirinkti pasitarus su veterinarijos gydytoju, o jeigu tokios galimybės nėra, reikia atidžiai išstudijuoti gyvūno maisto pakuotėje nurodytą informaciją.


Plačiau http://www.dimela.lt