Bedarbiai nebeturėtų tikėtis gauti paskolas

paskolos bedarbiamsLietuvos greitųjų kreditų rinkoje vis skeptiškiau žiūrima į paskolų išdavimą asmenims, kurie neturi oficialaus darbo. Teigiama, kad tokie asmenys negali laiku grąžinti paskolų, todėl jų paskolų paraiškos privalo būti atmetamos, o kredito suteikimas bedarbiui būtų laikomas grubiu mokumo vertinimo nuostatų pažeidimu. Kitose šalyse galioja tokia pati tvarka – paskolos suteikiamos tiems, kurie gali laiku jas grąžinti. Žinant, kad bedarbiai asmenys neturi jokio pajamų šaltinio, išskyrus bedarbio pašalpas bei kitas išmokas, jiems nėra sudarytos galimybės skolintis internetu, nes minėtos išmokos nėra laikomos tvariomis pajamomis.

Paskolos bedarbiams nesuteikiamos tik įstatymų numatyta tvarka. Jeigu asmuo bando gauti paskolą pateikdamas klaidingus duomenis, tai kredito bendrovė pirmiau turi į juos atsižvelgti ir patikrinti ar esama informacija yra teisinga. Anksčiau buvo tvarka, kuomet klientas galėdavo nurodyti klaidingus duomenis dėl pajamų sumos, bet dabar kredito bendrovės privalo įsitikinti duomenų teisingumu. Trumpai tariant, jos turi reikalauti, kad klientas pateiktų dokumentus, kurie įrodytų jog jis tikrai gauna nurodytą pajamų sumą. Ypač tokie atvejai pasitaiko tuomet, kai kredito bendrovė patikrina duomenis SODROS duomenų bazėje – joje galima matyti kokias pajamas gauna asmuo. Kaip minima straipsnyje http://www.atriekrediti.biz/kredits-bez-darba-vietas, jeigu duomenys nesutampa su SODROS pateikiama informacija, tai paraišką pateikęs asmuo privalo nurodyti iš kur jis gauna papildomas pajamas ir aišku – turi tai įrodyti.

Paskolas internetu pamėgę bedarbiai dabar negali skolintis vien todėl, kad vertinant mokumą, jie neatitinka net kelių reikalavimų. Pavyzdžiui, neretai kai kurie bedarbiai asmenys būna įsiskolinę kitoms bendrovėms, todėl jeigu skolos anksčiau nebuvo grąžinamos, asmuo skolintis jau nebegali. Taip pat nėra sudėtinga peržengti leidžiamos įmokų sumos. Tai reiškia, kad bedarbiai asmenys, kurie jau prieš tai pasiskolino pinigų iš kitų kreditorių, negali gauti paskolos todėl, kad jie daugiau negu 40 procentų pajamų skiria kredito įmokų padengimui. Netekus darbo šią procentinę ribą pasiekti tampa dar lengviau.

Didžiausia priežastis kodėl bendrovės nebeskolina bedarbiams asmenims – didelės baudos. Anksčiau kredito bendrovės buvo tik įspėjamos, o dabar jos gauna dideles baudas už tai, kad skolina peržengus atsakingo skolinimo ribas.