Implantai: ką reikia žinoti, jei nusprendėte įsidėti implantus

Iš pradžių gali atrodyti, kad dantų netekimas yra gana rimta ir neįveikiama problema. Tiesą sakant, šiandien tai yra paprasta ir šią problemą išsprendžia tokia procedūra kaip dantų implantai. Šiuolaikinės technologijos leidžia milijonams žmonių visame pasaulyje vėl turėti gražius ir baltesnius dantis.

Šiandien odontologija leidžia įstatyti puikius implantus, kurie atrodo taip pat gerai, o gal net geriau nei tikri dantys.

Koks yra visas gydymo procesas?

Gydymo metu vietoje prarasto danties į žandikaulio kaulą įstatomas implantas (kartais vadinamas implantu) – cilindro formos sraigto formos strypas, imituojantis danties šaknį. Tada ant šio koto uždedamas danties vainikėlis ir jis veikia kaip įprastas dantis. Nors tai palyginti paprasta procedūra, ji reikalauja didelio gydytojo profesionalumo. Todėl nedvejokite ir geriau paklauskite odontologo apie jo patirtį atliekant tokias operacijas.

Atkreipkite dėmesį, kad implantais galima pakeisti atskirus dantis arba atkurti visą dantų grupę. Implantai taip pat gali būti kitų tipų išimamų dantų protezų pagrindas. Profesionalūs dantų implantai reiškia, kad net ir visiškai netekus dantų nereikia jokio išimamo aparato.

Kokie yra dantų implantų privalumai?

Svarbiausia – likusių dantų išsaugojimas. Įprastiniams dantų protezams reikia ištraukti du gretimus dantis. Kita vertus, naudojant implantus šios procedūros nereikia. Pats implantas yra labai tvirtas ir stabilus, jį įdėjus nereikia tvirtinti ir jis tarnauja ilgai.

Taip pat pagerėja išvaizda, nes netekus dantų (tiek vainiko, tiek šaknų) atrofuojasi žandikaulio kaulas ir žmogus gali atrodyti vyresnis nei jo metai. Šią problemą išsprendžia implantai.

Kaip sėkmingai naudojami dantų implantai?

Implantų istorija siekia kelis dešimtmečius ir per šį laikotarpį visame pasaulyje buvo gydomi šimtai tūkstančių pacientų.

Ar dirbtiniai dantys atrodys gražiai ir natūraliai?

Naudojant implantus galima spręsti apie jų patogumą, puikią išvaizdą ir būtinų fizinių savybių pilnatvę. Nėra abejonių, kad jie yra geras dantų pakaitalas ir nesijaučia kaip svetimkūnis. Įdėjus implantus, kramtymo funkcija bus tokia pati kaip ir su natūraliais dantimis. Laikui bėgant žmogus tiesiog pamiršta apie savo vietą, nes jam nereikia jaudintis dėl nieko kenksmingo kūnui.

Ar visiems tinka implantai?

Vienintelės išimtys gali būti sveikatos būklė, taip pat esamo kaulinio audinio kiekis ir būklė. Tik odontologas gali pasakyti, ar implantai jums tinka.

Kiek laiko užtrunka implantų įdėjimas?

Paprastai pirmajame etape pirmiausia įdedamas implantas, o po to prasideda gijimo laikotarpis, kuris trunka nuo trijų iki šešių mėnesių.

Ar įdedant implantą man teks kentėti skausmą?

Operacija visiškai neskausminga ir paprastai atliekama taikant vietinę nejautrą. Tik trumpu pooperaciniu laikotarpiu gali atsirasti laikinas diskomfortas. Anestezija ir raminamieji vaistai naudojami siekiant sumažinti bet kokį diskomfortą procedūros metu. Daugelis pacientų teigia, kad operacijos metu jautėsi visiškai normaliai. Kraštutiniu atveju gydytojas tikrai paskirs vaistų, kad palengvintų bet kokį diskomfortą, kurį galite patirti.

Ar reikia rūpintis savo implantais?

Žinoma, visus dantis, net ir dirbtinius, reikia prižiūrėti. Gydytojas yra geriausias asmuo, galintis pateikti rekomendacijas. Apskritai įprasta reguliariai valyti dantis šepetėliu ir dantų siūlu. Tinkama burnos higiena gali padėti išsaugoti sveikus dantis. Jums gali prireikti vadinamojo irigatoriaus – elektrinio dantų šepetėlio su specialiu mechanizmu. Toks prietaisas labai gerai valo tarpdančius ir dantenas. Stipriai pulsuojantis vanduo masažuoja dantenas ir gerina kraujotaką. Naudojant irigatorius galima atlikti visapusišką implantų priežiūrą, o reguliariai juos naudojant dantys ir dantenos išliks tokie pat sveiki, kokie buvo ankstyvame amžiuje. Paprastai visa implantų valymo procedūra atliekama maždaug kartą per šešis mėnesius.

Taii implantus pagrįstai galima vadinti visaverčiu natūralių dantų pakaitalu ir jie niekuo nuo jų nesiskiria. Kai kuriais atvejais implantai yra tikrai geresni už įprastus dantis.