Kaip tinkamai pasirinkti keltuvus ar kranus?

kranaiŠiuo metu Lietuvoje yra nemažai bendrovių, kurios nuomoja įvairią techniką tam tikriems darbams, tačiau pastebima, kad pasitaiko vis daugiau atvejų, kad tokios technikos nuomojimasis atneša ir žalos. Tai dažniausiai nutinka todėl, kad neturintys reikiamos kvalifikacijos nuomotojai ima ir išnuomoja techniką tokiems darbams, kuriems būtina naudoti visai kitas priemones. Šiuo atveju, kalbame apie tai, kad vis dažniau pasigirsta kalbų, kad nuomojami kranai bei keltuvai neretai pridaro nuostolių, tačiau galime apibendrinti didžiausias klaidas ir kaip jų reikėtų vengti.

Jeigu jūsų veikla apima statybas ir jums žūt būt prireikė keltuvo, tai pirmiausia jums reikėtų pasidomėti visomis galimybėmis. Pirmiausia, siūlytume ieškoti patikimos bendrovės, kuri galėtų padėti tinkamai išsirinkti techniką, kurią naudoti būtų saugu. Dažniausiai tokios bendrovės pačios imsis visų darbų, tačiau prieš tai jums bus būtina suteikti reikalingiausią informaciją. Kai kurie keltuvai bei kranai turi tam tikrus svorio apribojimus – tai yra viena dažniausiai pasitaikančių priežasčių kodėl įvyksta įvairūs nelaimingi atsitikimai, nes nuomininkai neretai naudoja techniką net gi ne pagal paskirtį. Reikalingam svoriui iškelti reikia naudoti ir tinkamą techniką, tad jokiu būdu nėra rekomenduojama pasirinkti pigiausią variantą – tai atneš jums žalos ir jokių darbų neatliksite.

Kas liečia kranų bei keltuvų pasirinkimą statybų veikloje, tai pirmiausia apžvelkite vietą kur bus atliekami visi darbai. Įprasta manyti, kad tokia technika galima dirbti bet kurioje vietoje, tačiau viskas yra kiek kitaip. Dirvožemis tikrai turi įtakos technikos pasirinkimui, tad prieš sudarant nuomos sutartį, būtinai informuokite nuomotoją kur bus atliekami darbai.

Keliami svoriai taip pat turėtų būti vienas svarbiausių akcentų. Tam, kad išvengtumėte nelaimių, būtina nupasakoti nuomotojui su kokiais maždaug svoriais bus dirbama. Tokiu atveju jis galės pasiūlyti reikiamus kranus ar keltuvus, kurie tikrai neprivers nerimauti. Tik reikiamo galingumo kranai gali atlikti tam tikrus darbus.

Kaip jau pradžioje minėjome – rinkitės tik patikimas nuomos bendroves, kurios turi sukaupusios nemenką patirtį. Jeigu matote, kad nuomotojas pats nežino kas jums būtų geriausia, tai siūlytume rinktis kitą paslaugų teikėją. Specialistai žinos kokia technika turi būti naudojama visiems darbams, tad turite kreipti į specialistus, o ne tuos, kurie neturi jokių žinių ir siūlo mažiausią kainą.