Ne visi asmenys turi baimintis VMI patikrinimo

pajamosDabar pajamas nelegaliais būdais gaunantys asmenys yra kaip reikiant sunerimę, nes jau nuo šių metų VMI gaus informaciją apie asmenų turimas santaupas bankuose. Valstybinė mokesčių inspekcija pareiškė, kad kartą per metus t.y. paskutinę metų dieną bankai siųs informaciją mokesčių inspekcijai apie fizinių asmenų banko sąskaitose esančius pinigų likučius. Kreditaijums.lt akcentuoja, kad ši informacija apie asmenį turės būti siunčiama tais atvejais, jeigu suma banko sąskaitose sieks 5000 eurų arba jeigu per metus bus gauta daugiau negu 10 000 eurų. Tai yra vienas geresnių žingsnių siekiant sumažinti šešėlinę ekonomiką.

Nors yra kilęs nemažas nepasitenkinimas, specialistai pastebi, kad vis dėlto nerimauti fiziniai asmenys neturi dėl ko, nes jeigu jie sąžiningai gauna visas pajamas, tai jų mokesčių inspektoriai tiesiog nelies. Blogiausiu atveju, mokestinio tyrimo gali sulaukti tie, kurie bankuose turi sukaupę daugiau pajamų nei yra deklaruota. Tai ypač palies nelegalias pajamas gaunančius asmenims. Taip pat pabrėžiama, kad į viešumą išlys ne vienas skandalas, kuriame bus įsitraukę valdžios atstovai, kurie gavo kyšius ar kažkokias kitas pajamas neteisėtais būdais.

Jeigu jūs gaunate atlyginimą kiekvieną mėnesį, ir jeigu jis yra ganėtinai didelis, tai jums vis tiek nėra reikalo baimintis patikrinimo, nes tikėtina, kad jo nesulauksite. Trumpai tariant, mokesčių inspektoriai tiesiog sutikrins visus turimus duomenis. Deklaracijos pateikimo metu yra matoma kokia darbovietė pervedė pinigus, todėl jokių nesutapimų neturės būti. Tiesiog mokesčių inspektoriams nekils jokių klausimų dėl sąžiningų žmonių veiklos bei gaunamų pajamų.

Daug žinomų žmonių vis dėlto lieja nepasitenkinimą dėl to, kad tokio patikrinimo paprasti ir mažai pajamų gaunantys asmenys neturėtų sulaukti. VMI pabrėžia dar kartą, kad tie, kurie visas pajamas gauna legaliais būdais jokiu būdu nebus kviečiami aiškintis iš kur jos. Tai liečia ir tuos atveju, jeigu gaunama minėta 10 000 eurų suma – jeigu ji gauta teisėtai, ko gero mokestinio tyrimo nebus, nes už ką buvo gauta tokia suma – bus galima sužinoti iš pateiktų gyventojo pajamų mokesčio deklaracijų, kurios pateikiamos kiekvienais metais.

Šaltinis: Kreditum.lt