Jeigu galvojate apie pinigų skolinimąsi, jums pirmiausia reikėtų pasidomėti visais aktualiais teisės aktais, nes juose jūs galite rasti naudingos informacijos, kuri padės apginti savo teises, esant kažkokiems nesusipratimams ir ginčams su kreditoriumi. Vivacredit.lt primena, kad paskolas gauti gali kiekvienas, kuris dirba sąžiningai, gauna reguliarias bei tvarias pajamas bei pateikia duomenis. Tokiais atvejais, kai yra pateikiama kredito paraiška, kredito bendrovė turi tą paraišką išnagrinėti. Nagrinėjimo metu yra peržiūrimi pateikti duomenys ir įvertinamas asmens mokumas. Taip pat nereikia pamiršti, kad šiemet įsigalioja tvarka, kuri leis mokesčių inspekcijai matyti jūsų turimą pinigų sumą banko sąskaitoje. Turėkite galvoje, kad šiuos pinigus (paskolas) mokesčių inspekcija matys kaip ir kitas pajamas.
Būtina akcentuoti, kad kredito gavimui nepakanka nurodyti, jog gaunate kažkokias pajamas, tuo labiau – negalima nurodyti klaidingą sumą. Nuo naujų metų mokumo vertinimo tvarka yra sugriežtėjusi, todėl kredito bedrovės privalo patikrinti ar asmuo tikrai tokias pajamas gauna. Tas tikrinimas vyksta paprastai – kredito bendrovės turi naudotis duomenų bazėmis, kuriose yra duomenys apie asmenų gaunamas pajamas. Tai įprastai būna prieiga prie SODROS turimų duomenų. Tokią informaciją tikrinti kreditoriams yra būtina, ne skitu atveju kreditoriaus sulauks baudos. Baudų pasitaiko vis daugiau – Lietuvos bankas vis dažniau skelbia informaciją, kurioje nurodomos ir kredito bendrovės, kurios pažeidė atsakingo skolinimo principus, o taip pat galima matyti ir skiriamų baudų dydžius.
Būtent todėl nereikėtų stebėtis kodėl kreditorius jums pinigų neskolina, jeigu jūsų finansinė padėtis nėra stabili. Kreditoriai jau rečiau rizikuoja teikti paskolas neaiškios finansinės padėties asmenims. Tam, kad kreditus gauti būtų paprasta visada reikia gauti ir dideles pajamas. Yra nustatyta procentinė išraiška, kuri negali būti viršijama mokant visas kredito įmokas. Tai reiškia, kad kreditoriai paskolos jums suteikti negalės, jeigu pajamų suma, kuri skiriama finansiniams įsipareigojimams padengti, viršija 40 procentų pajamų. Tokia yra leistina riba. Jeigu su nauja paskola jūs tą ribą peržengtumėte, tada kreditorius jums pinigų skolini negalėtų, nes tokiu atveju gautų labai didelę baudą.
Šaltinis: Saugipaskola.lt