Paskolos ir jos suteikimo sąlygos

Pagalba isiskolinusiems asmenims

Bėga metai, bet situacija paskolų ir kreditų rinkoje neprastėja. Trumpiau tariant – vartojimas toks pats didelis ir – reikia pastebėti – sistemingai didėja. Kas lemia, kad kreditas yra toks paklausus mūsų šalyje? Tai įtakojančių priežasčių yra ne viena ir ne dvi. Aiškiausios ir visiems gerai matomos priežastys – tai nestabili ekonomika, aukštas nedarbo lygis, mažas minimalus atlyginimas ir kt. Kaip šias problemas padeda spręsti prisiimami finansiniai įsipareigojimai? Paprasta, vartotojas savo piniginę papildo skolintomis lėšomis ir tam tikrą laikotarpį gali gyventi iš pasiskolintų pinigų arba įsigyti konkrečią prekę ar pasinaudoti tam tikra paslauga, kuria jam yra būtina.

Jei nežinote, ką reikėtų daryti, norint pasiskolinti iš kreditus ir paskolas teikiančių bendrovių, šiame straipsnelyje greitai rasite visus pagrindinius atsakymus. Suprantama, kad nereikia būti genijumi, norint suprasti, kad tai yra labai rimtas įsipareigojimas arba, dar aiškiau kalbant – papildoma atsakomybė, kurią prisiimate savo noru, t.y. neverčiamas jokio kreditų teikėjo. Kodėl apie tai užsiminėme? Ogi todėl, kad kai kurie žmonės, paėmę nemažai kreditų, ilgainiui ima kaltinti ne save, o būtent paskolas teikiančias bendroves, neva pastarosios yra nesąžiningos ir nori atimti visus paskutinius jų pinigus. Tačiau juk suprantate, kad tai nėra adekvatus ir pagrįstas mąstymas.

Jau nuo seno kreditas pasižymi tam tikromis taisyklėmis, kurių privalu laikytis. Jis yra suteikiamas tik asmenims, sulaukusiems pilnametystės, tai yra sukakusiems aštuoniolika metų. Toks apribojimas yra nustatytas ne šiaip sau. Jo pagalba kredito davėjas apsidraudžia, kad skolinis įsipareigojimas bus gražintas pagal visas taisykles. Be to, negalima nepamiršti vieno svarbaus dalyko. Kiekvienas klientas privalo būti mokus. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad kliento arba kitaip tariant – paskolos gavėjo – pajamos turi būti pakankamos, kad kredito davėjas galėtų suteikti tam tikro dydžio paskolą. Tai dar vienas saugiklis, kuriuo galima užtikrinti paskolos grąžinimą. Kita vertus, šiomis dienomis yra prieinama ir pagalba isiskolinusiems asmenims, kuomet vartotojams kreditoriai siūlo paskolų refinansavimą.

Be to, kiekvienas paskolų davėjas turi nustatęs tam tikras palūkanas už skirtingų dydžių ir skirtingiems laikotarpiams paimamas paskolas. Tai visiškai nereiškia, kad šias paslaugas teikiančios bendrovės jas nustato vadovaudamosi tiesiog savo nuožiūra. Tai netiesa. Jos yra griežtai kontroliuojamos ir privalo laikytis įstatymų, todėl palūkanų dydžiai negali viršyti įstatymuose reglamentuotų dydžių. Kreditas yra suteikiamas tik tuomet, kai vartotojas atitinka visas sąlygas ir sutinka su konkrečiu taikomu palūkanų dydžiu.

Visi saugikliai, kurie yra taikomi paskolų teikimo rinkoje, yra sukurti ne be reikalo. Kiekvienas jų turi būti papildomu saugikliu kreditoriui. Jei nebūtų jokių apribojimų ir griežtų taisyklių, paskolos gavėjas galėtų elgtis, kaip panorėtų – tai reiškia, kad jis galėtų vengti gražinti paskolą ir nesulaukti jokių pasekmių. Laimei, viskas yra priešingai, kiekviena sandorio pusė įsipareigoja atlikti konkrečius sutartyje sulygtus veiksmus, todėl kreditas tampa aiškiai apibrėžta ir teisiškai tikslia sutartimi apibrėžta paslauga, kurios kiekvienas privalo laikytis.